Tuesday, August 9, 2022

म’हिला को यि अ”ङ्ग छुनुस, यौ”न स”म्प’र्क को लागी आफै अपिल गर्ने छन् (भिडियो सहित)


YOU MAY LIKE
MGID

हामिले सहजै बुझेको कुरा पनि हो म”हिलाहरुको अं’ग पु’रुषहरुको भन्दा बेग्लै हुन्छ । तर पु”रुषहरुका लागि कौतुहल्ताको बिषय भनेको म”हिलाको श’रीरमा कुन अं”ग कति सं”वेद”नशी”ल होला भन्ने हो ।

अब भने यो बिषयमा धेरै सो’चिरहनु पर्दैन ।निक्कै लामो अनुसन्धानपछि शोधकर्ताहरुले म”हिलाको श’रीर’का कुन अं”गको सं”वेद”नशील’ता के भन्ने प्रश्नको विस्तृत जवाफ दिएका छन् ।

हालै गरिएको एक अध्यनले स्त्री”को श’री”रमा कहाँ विस्तारै स्प”र्ष गर्ने कहाँ जो-ड”ले थि”च्ने र कहाँ क”म्पन पै’दा गर्दा उनीहरुलाई यौ-नि’करुपमा उ”त्तेजि”त पार्न सकिन्छ भन्ने तथ्य बाहिर ल्याएको छ ।अनुसन्धानका क्रममा म”हिला”को घाँ”टी’मा ह”ल्का स्प”र्स गर्नु निक्कै प्रभावकारी हुने देखियो । कुनै पनि म”हि”ला”लाई उ-त्ते”जि’त तुल्याउने सबैभन्दा प्रभावकारी उपाय

स्त”-नको टु”प्पो अर्थात नि-प्प”ल च”ला”उ”नु वा स्प-र्ष गर्नु रहेको अध्यनकर्ताको निष्कर्ष छ ।त्यसैगरी यौ “न क्रि”डा”को समयमा भने स्त्री”को यो-नी”को बा”हिरी मा”थिल्लो भागमा हुने क्लि”टोरि”समा क’म्पन पैदा गर्नु सबैभन्दा उ”त्तम रहेको पाहियो ।

यौ”न क्रि”डा”का लागि स्त्री”लाई तयार पा”र्दा यी वि”धी निक्कै प्रभावकारी मानिएका छन् ।क्यानडाको यु”निभर्सिटी डु क्यूबेक ए मोन्ट्रियलका अध्यनकर्ताहरुको टोलीले १८ देखि ३५ वर्ष उमेरका ३० म”हिला”मा लामो” समय सम्म यो अध्यन गरेको थियो । उनीहरुको श”री’रका तीन भागमा विभाजित यो अध्यनले सदियौं देखि सोधिँदै आएको प्रश्नको जवाफ फेला पारेको हो ।

तर माथि भनिएका कुराहरु स्त्री” था”के”को बेला, ध्यान अन्यत्रै ब”ढीरहेको बेला वा अन्य “त”नाव”को बेला भने ला”गु नहुने अध्यनकर्ताको भनाइ छ । अध्यनकर्ताहरुले म”हिला”हरुलाई नि”र्व-स्त्र” पारेर टेवलमा सु”त्न लगाएका थिए । र विभिन्न उपकरणको माध्यमबाट अं-ग”हरु”को स्प-“र्स प’रीक्षण गरिएको थियो ।कुन अं- गमा के गर्ने रु ह”ल्का स्प ‘र्षः घाँ “टी, पाखुराको अगाडीको भाग र यो “नी’को पछिल्लो

भाग यो “नी र गु” द”द्वा”रको सीमा क्षेत्र मा हल्का स्प” र्ष गर्दा म”हि”लाहरु उ त्ते”जि”त हुन्छन् ।द”वा”वः क्लि”टो”रिस र नि प्प”ल”मा च ला”उँ”दा गर्दा स्त्री”हरु उ”त्ते”जि”त हुन्छन् । तर स्त “न”को छे’उँको भाग र पे”टमा स्प “र्षले भने खासै उ”त्तेज”ना ल्याउँ”दैन ।कम्पनः क्लि”टो”रिस र स्त “नमा क “म्पन पै”दा गर्दा स्त्री’” सबैभन्दा उ”त्ते”जि”त हुन्छन् ।

आजको राशिफल – मेष राशि (चु, चे, चो, ला, लि, लु, ले, लो, अ) अगाडि सारेका व्यक्तीद्वारा सम्पादित कार्यहरु बिफल हुनेछन । कठिनाइजनक यात्राको योग रहेको छ । आटेका कार्यमा कडा परिश्रम गर्नुपर्नेछ । मित्रजनसँगको अधिक निकटताको कारण भाग्योदयमा बाधा उत्पन्न हुनेछ । तपाईको मेहेनतको फल अनायासै अरुलाई मिल्ने छ । गरिरहेको काममा सामान्य झन्जट सहनु पर्ला ।

बृष राशि (इ, उ, ए, ओ, बा, बि, बु, बे, बो) निरन्तर भइरहेका कार्यबाट बिषेस लाभ लिन सकिनेछ । अर्काको खुसिको लागी अनावश्यक पश्रिम खर्चीनुपर्नेछ । सोचेको भन्दा बढिमात्रामा खर्च हुनाले मानसिक चिन्ताले सताउन सक्छ । सामान्य चोटपटकको सामना गर्नु पर्न सक्छ । कार्य सम्पादनमा अरुको दबाबको अनुभब हुन सक्नेछ ।

मीथुन राशि (का, कि, कु, घ, ङ, छ, के, को, ह) अरुको बिश्वास गर्नाले दाम्पत्य जिवनमा खटपट उत्पन्न हुनेछ । अधीक आत्मविश्वासको कारण बन्न लागेका कार्यहरु बिफल हुनेछन । मान्यजनको स्वास्थ्यमा नकारात्मक असर देखा पर्नेछ । कार्य सम्पादनमा लगाईएको लगनसीलताको राम्रो कदर हुनाले मन प्रशन्न रहनेछ । अध्यन अध्यापनमा समय उत्तम रहेकोछ ।

कर्कट राशि (हि, हु, हे, हो, डा, डि, डु, डे, डो) टाढाको मित्रसँग अप्रत्यासित मिलन हुनेछ । सामुहिक कार्यमा खर्च हुनाले मनमा प्रशन्नता छाउनेछ । हतारमा गरिएको निर्णयको कारण दाम्पत्य जिवनमा खटपट उत्पन्न हुनेछ । बोल्दा बिचार पुर्याउनु होला । प्रतिश्पर्दीहरु कमजोर रहनाले तपाइलाइ कार्यक्षेत्र सहज बन्नेछ । स्वास्थ सम्बन्धि सामान्य असर भोग्नु पर्ला ।

सिंह राशि (मा, मि, मु, मे, मो, टा, टि, टु, टे) खोज तथा अनुसन्धानमुलक क्षेत्रमा बौदिकताका् खर्च हुनेछ । बाकपटुताको कारण कुरा काट्नेहरु चुप भइ प्रशंसा गर्न थाल्नेछन । पठन पाठन सफल रहनाले बौदिकताको सर्वत्र कदर हुनेछ । प्रतिस्पर्दीहरु कमजोर रहनेछन । आम्दानि क्षेत्र भने मध्यम रहेको छ । जटिल कार्यहरु सम्पादन गर्न उत्तम समय रहेकोछ ।

कन्या राशि (टो, प, पि, पु, ष, ण, ठ, पे, पो) मनमा चन्चलता बढ्नाले निर्णय लिने क्षमतामा ह्राँस आउनेछन । सफल कार्यसम्पादनको लागी कडा परिश्रम गर्नु परे तापनि कार्य सफलताले मनमा प्रशन्नता छाउनेछ । सामाजिक कार्यका क्षेत्रमा धेरै समय र परीश्रम खर्चिनु पर्नेछ । भौतिक श्रोतसाधनको प्रयोगमा समय ब्यतित रहला ।

तुला राशि (र, रि, रु, रे, रो, ता, ति, तु, ते) धार्र्मीक कार्यमा सहभागी हुने अवसर मिल्नेछ । अप्रत्याशीत खवरले मनमा प्रशन्नता छाउनेछ । दुर्घटनापुर्ण यात्राको सम्भावना रहेकोछ । साथीसँग सामिप्यता बढे पनि लाभ भने ग्रहण गर्न सकिनेछैन । नयाँकार्यको थालनिका निम्ती उत्तम समय रहेकोछ । कार्यकुशलताले मान्यजनहरुको मन जित्न सफल रहिनेछ ।

बृश्चिक राशि (तो, ना, नि, नु, ने, नो, या, यि, यु) मान्यजनको स्वास्थ्यमा नकारात्मक असरले मनमा खिन्नता छाउनेछ । कार्यमा बिश्लेषणको अभावले पारिवारिक सम्बन्धमा बैमनश्यता उत्पन्न हुनेछ । अपरीचीत ब्यक्तिहरुको बिश्वास गर्नाले षड्यन्त्रमा फसीएला सजग रहनु पर्ने समय रहेको छ । भोजभतेरमा सरीक हुने अबसर प्राप्त हुनेछ ।

धनु राशि (ये, यो, भ, भि, भु, ध, फा, ढ, भे) प्रतिश्पर्दि हरु कमजोर रहनेछन । साजेदारी कार्यमा हात नहालेकै बेश हुनेछ । दाम्पत्य सम्बन्धमा सामान्य खटपट आई पर्ला । तपाईको कार्यले अन्य ब्यक्ति हरुलाई मनग्य लाभ दिलाउने छ । मनमा सामान्य चिन्ताले बास गर्नेछ । स्वास्थमा देखा परेको गढबढीले कार्य सम्पादनमा सामान्य झन्झट उत्पन्न गराउला ।

मकर राशि (भो, ज, जि, खि, खु, खे, खो, गा, गि) सामान्य क्षती ब्यर्होनु पर्ला । तात्कालिक खर्चका कारण सामान्य आर्थीक अभाबको सामना गर्नु पर्ला । नयाँ कार्य थालनिका निम्ति आट र साहशमा कमि आउनेछ । सन्तान सम्बन्धि समस्याले सताउने छ । मेहेनत अनुरुपको फल प्राप्ति नहुनाले दिन निरासा पुर्ण ब्यतित हुने छ ।

कुम्भ राशि (गु, गे, गो, सा, सि, सु, से, सो, द) पारीवारिक मेल मीलाप बढेता पनि दाम्पत्य शुखमा बाधा आउन सक्ने सम्भाबना रहेको छ । स्वास्थ सम्बन्धि समस्याको कारण मनमा सामान्य चिन्ताले सताउन सक्छ । कार्य कुसलताले मान्यजनको मन जित्न सफल रहने योग रहेको छ । पुरानो लगानि उठाउने राम्रो समय रहेको छ ।

मिन राशि (दि, दु, थ, झ, ञ, दे, दो, च, चि) प्रेम सम्बन्धमा सुधार आउनेछ । सामान्य आम्दानि हुने योग रहेको छ । कार्य सम्पादनमा बिभिन्न समस्याका कारण ढिलाई रहन सक्छ । सबारी साधनको प्रयोगमा ध्यान दिनु पर्ने समय रहेको छ । कार्य सम्पादनमा भएका सामाय त्रुटिले अपजसको सामना गनु पर्ने सम्भाबना रहेको छ ।

यो पनि पढनुहोस्