Saturday, September 24, 2022

केही वर्षपछि परिवारसँगै बस्ने इच्छा थियो उनको, योजनाहरु धेरै थिए, एकै रातामा सबै सकियो


YOU MAY LIKE
MGID

दाङ बिहीबार राति ११ बजेसम्म प्रेमबहादुर खत्री बुबा र श्रीमतीसँग भिडियो कलमा कुराकानी गर्दै थिए । चार वर्षदेखि अमेरिकामा रहेका भाइ लोकराज पनि कुराकानीमा जोडिएका थिए। अन्त्यमा अब मेरो ड्युटी सुरु हुन्छ हजुरहरू सुत्नुहोस् घर आउन धेरै दिन बाँकी छैन घर आएर घुमौंला रमाऔंला भन्दै उनी छुट्टिएका थिए । केही दिनपछि बिदामा घर आउने र परिवारसँगै घुम्ने रमाउने योजना शुक्रबार बिहान उनीसँगै अस्तायो।

भारतको जम्मु कश्मीरमा ड्युटीमा रहेका बेला शुक्रबार बिहान ५ बजेतिर कारमा आएका पाकिस्तानी सेनाले गो’ली हानी प्रेमको ह’त्या गरे । सुरुमा प्रेमलाई गो’ली लागेको भनेर श्रीमती भगवतीलाई फोन आयो । पछि बुबा लालबहादुरले फोन गर्दा मृ’त्यु भइसकेको जानकारी पाए । त्यसपछि हतारहतार भारत गएका लालबहादुर शनिबार राति छोराको श’व लिई तुलसीपुर उपमहानगरपालिका ९ बेलुवास्थित घर फर्किएका हुन्।

छोरा प्रेमको शव जम्मु–कश्मीरबाट विमानमा लखनऊ ल्याएपछि त्यहाँबाट गाडीमा रातारात घर ल्याइएको लालबहादुरले बताए । भारतीय सेनामा १३ वर्ष बिताएका ३० वर्षीय प्रेमको केही वर्षपछि जागिरबाट अवकाश लिएर परिवारसँगै बस्ने योजना थियो । उनको घरमा मोटरसाइकल मात्रै छिर्ने गेट थियो नेपाल फर्केपछि उनले गाडी किन्ने योजना सुनाएकाले धमाधम ठूलो गेट निर्माण भइरहेको छ । तर यी कुनै पनि सपना पूरा नहुँदै उनको मृत्यु भयो।

भाग्यमा यति नै लेखेर आएको रहेछ । जागिर सकिन धेरै वर्ष बाँकी थिएन भारतीय सेनाका अवकाश प्राप्त सुवेदार बुबा लालबहादुरले भने भाग्यले साथ नदिएपछि कसको के लाग्यो र रु अब जागिर सकिएपछि घरमा आएर काम गर्ने उसका धेरै योजनाहरू थिए सबै सकिए। जीवनको महत्त्वपूर्ण समय बाँकी रहँदै भएको उनको निधनले सबैलाई दुःखी बनाएको छिमेकी तुलसी केसीले बताए ।

बुबाआमा श्रीमती छोराछोरी मात्र होइन आफन्त र छिमेकीहरूलाई पनि सम्हाल्न कठिन भएको छ उनले भने आमा र श्रीमती छिनछिनमा बेहोस भइरहेका छन् । डाक्टर ल्याएर उपचार गरिरहनुपरेको छ। प्रेमको आइतबार शीतलपुर घाटमा अन्त्येष्टि गरिएको छ । उनका ७ वर्षीया छोरी र ५ वर्षीय छोरा छन्। यो खबर कान्तिपुर दैनिकमा दुर्गालाल केसीले लेख्नुभएको छ। बिभिन्न अनलाईनबाट साभार गरिएको

यो पनि पढनुहोस्