Tuesday, September 27, 2022

होसियार ! धेरै बि”र्य फाल्दा के हुन्छ ?


YOU MAY LIKE
MGID

बिर्यमा प्रजनन क्षमताका लागि आवश्यक शुक्रकीट हुने भएकाले नै यसले बढी नै महत्त्व पाएको छ। सांकेतिक रूपमा हेर्दा जन्मको सुरुवात हुने बीजका रूपमा कार्य गर्ने भएकाले यसले पाएको महत्त्व जायज नै लाग्छ। यो शक्ति आफैंमा ठूलो तथा महत्त्वपूर्ण छ। पोषणका दृष्टिले हेरिने शक्तिको कुरा गर्दा एक सामान्य व्यक्तिलाई १ हजार ८ सयदेखि २ हजार २ सय क्यालोरी शक्ति चाहिन्छ र एकपल्टको वीर्य स्ख”लनमा यस्तै १५ क्यालोरीजति हुन्छ।

यौ”नसम्पर्क गर्दा वा त्यस अघिपछिका शारीरिक क्रियाकलापदेखि उत्तेजना रस निस्कने स्ख”लनजस्ता कतिपय क्रियाप्रक्रियामा पनि शक्ति क्यालोरी खर्च हुन्छ भन्ने कुरा बिर्सनु हुँदैन तर सम्पर्कभन्दा हस्त”मैथुनमा कम ऊर्जा खर्च हुन्छ। त्यसैले यसलाइ दुब्लोपनको दोष दिनु जायज छैन। बरु तपाईंले पोषण र व्यायाममा ध्यान दिनुहोला। यसो गुर्न भयो भने तपाईको शरिर फिट रहन्छ र सबै कामहरु गर्न सक्नु हुन्छ ।

क कमजोर छु महशुस पनि हुदैन । वीर्य पातलो भनेको के होला रु तपाईंले आफ्नो वीर्यलाई किन पातलो भन्नुभएको थाहा भएन। सामान्यतः वीर्य स्खलन हुनासाथ यो केही वाक्लो हुन्छ र केही बेरपछि नै पातलिने क्रम सुरु हुन्छ। व्यक्ति व्यक्ति अनुसार फरक(फरक हुने मात्र होइन, एउटै व्यक्तिबाट पनि एकैनासको वीर्य निस्कँदैन। वीर्यको बाक्लो पनमा विविधता आउने अनेक कारण हुन्छन्।

भोजनमा भएको परिवर्तन व्यायाम कसरत वा शारिरीक श्रम वा अण्डकोष वा यौनाङ्गमा पर्ने लुगा लगाउँदा हुने कसिलोपन आदि त्यसका कारण हुन सक्छन्। भर्खरै वीर्यस्खलन भएको छ भने पनि त्यसपछिको वीर्यको बाक्लोपन फरक हुनसक्छ। यसरी हल्का रूपमा वीर्यको बाक्लोपनमा हुने परिवर्तन खासै गम्भीर प्रकृतिका हुँदैनन् तर कुनै किसिमको संक्रमण वा मूत्रनलीका अन्य श्रावले पनि वीर्यको बाक्लोपनलाई परिवर्तन गरिदिन सक्छ। पिसाब पोल्नु वा दुख्नु अनि मूत्रनलीवाट श्राव आउनु अन्य रोगका लक्षण हुन सक्छन्। तपाईंले त्यस्तो कुनै कुरा उल्लेख गर्नु भएको छैन।

यो पनि पढनुहोस्