Saturday, September 24, 2022

सानो सानो कुरामा किन छिट्टै भाबुक हुन्छन यी राशिका युवती


YOU MAY LIKE
MGID

हामी राम्ररी जान्दछौँ कि केटीहरू स्वभावै नम्र छन्। साना चीजहरूमा आँसु बगाइहाल्छन्। तर आज हामी केहि राशि चिन्हहरूको बारेमा बताउन जाँदैछौं कि त्यस्ता केटीहरू जुन रुने क्रममा अग्रणी छन्। तिनीहरू धेरै सजिलै चित्त दुखउछन् र यसको बारेमा धेरै सोच्दछन्। तर तिनीहरू अरूलाई आफ्नो भावनाको बारेमा बताउँदैनन् गुप्तमा रोइरहने हुन्छन् । यस्ता व्यक्तिहरु जो रुनमा हुन्छन् निकै अगाडि कर्कट राशि भएका मानिसहरू सबैभन्दा बढी संवेदनशील हुन्छन्।

त्यस्ता व्यक्तिको मनमा सजिलै चोट पुग्दछ र कुनै पनि क्षणमा रुन्छन्। यी व्यक्ति सजिलै कमजोर हुन सक्छन् र अरूलाई पनि यस बारे बताउन सक्दैनन्। मीन राशि भएका व्यक्तिको मनमा धेरै सजिलै चोट पुग्न सक्दछ। जब तिनीहरू रोइरहेको अवस्थामा हुन्छन् तिनीहरू सजिलै रुन्छन्।कसैले केही सम्झाएको खण्डमा झन् बढी रुन थाल्छन्। वृश्चिक राशिका मानिस हरु पनि रूँदै अगाडि बढ्छन्। जब उनीहरूको मुटुमा चोट पुग्छ तिनीहरू पक्कै रुन्छन्।

तर यी दयालु, वफादार र जोसिलो व्यक्तिहरू हुन्छन्। सम्बन्ध नतोड्ने भनेरै पनि महिला र पुरुष विवाह बन्धनमा बाँधिने गर्दछन् । तर समयसँगै हामी परिवर्तन हुन्छौँ र हाम्रो सम्बन्ध पनि । सम्बन्ध स्थिर नै हुँदैन । परिवर्तनलाई आत्मसात गर्नसके मात्र मानिसहरुको सम्बन्ध सुमधुर हुने गर्दछ । यदि यसलाई नबुझेमा पुरै सम्बन्ध नै टुट्न सक्छ । विवाह केवल दुई व्यक्तिसँग जीवन बिताउने मात्र नभई एक अर्काबिच सुमधुर सम्बन्ध बाँध्ने मौका पनि हो ।

तर आजकाल वैवाहिक बन्धनको उमेर कम भइरहेको छ र सम्बन्ध बिच्छेदको घटनाहरु निकै सार्वजनिक भइरहेका छन् । यसको पछाडि केहि ठोस् कारणहरु पनि रहेका छन् । जसरी समयसँगै व्यक्तित्वमा परिवर्तन आउने गर्दछ त्यस्तै गरि हाम्रो इच्छामा पनि परिवर्तन आउने भएका कारण हामी एक अर्काप्रति प्रेमको अभिव्यक्तिमा पनि परिवर्तन पाउने गर्दछौँ । हरेक वैवाहिक जीवनमा एकआपसमा झगडा हुने नै गर्दछ तर झगडाले सम्बन्धमा के असर पार्छ भन्दा पनि झगडाले के कुरा सिकाउँछ भन्ने कुरा महत्वपूर्ण हुन्छ ।

समयसँगै बदल्ने गर्दछ प्रेम तर जब हामी प्रेममा पर्दछौँ त्यतिबेला त्यसलाई जीवनभरिको सुनिश्चितता मान्ने गर्दछौँ र यसलाई हामीले जीवनभरिको सुख र प्रशन्नताको ग्यारेन्टीको रुपमा लिने गर्दछौँ । हामी यस्तै भ्रमका कारण दुखी हुन्छौँ तर आफू दुखी भएकोमा अरुलाई दोषारोपण गर्ने गर्दछौँ । समय परिवर्तशील छ भन्ने उक्तीलाई आत्मसात गर्न नसकेका कारण धेरैजसो मानिसहरु दुःखी हुने गर्दछन् जसले प्रेम सम्बन्ध टुट्ने गर्दछ ।

यो पनि पढनुहोस्