Sunday, October 2, 2022

बहिनीलाई मृ’त्युको मुखवाट जोगाउने ६ वर्षका यि बालकको विश्वभरी प्रसंसा, सम्मान स्वरुप एक सेयर गरौँ !


YOU MAY LIKE
MGID

काठमान्डौ । आफ्नो ४ वर्षकी बहिनीलाई मृ’त्युको मुखवाट बचाउने ६ वर्षीय बालकले विश्वभर प्रसंसा पाइरहेका छनु । अहिले यि बालकको विश्वभर चर्चा भइरहेको छ । आफ्नो ४ वर्षकी बहिनीलाई जव कुकुरले आ’क्र’मण गर्यो उनले आफ्नो ज्यानको बाजी राखेर कुकुरसंग लडेका हुन् ।

उनलको मुखभरी निकै धेरै चो’ट लागेको छ । ति बालकको मुखमा ९० वटा टाँका लगाइएको समाचार संस्थाले जनाएका छन् । शल्यकृयाका लागि चिकित्सकलाई २ घण्टाको समय लागेको थियो । विश्व बक्सिङ काउन्सिलले २ दिन अघि ट्वीट गर्दै एक ६ वर्षे बालकलाई ‘मानार्थ डब्लुवीसी च्याम्पियन’ ले सम्मान गर्ने जानकारी दिएको छ । ६ वर्षे बालक ब्रिडजर वाल्करले आफ्नो ४ वर्षकी बहिनीलाई जोगाउन यस्तो बहादुरी देखाएका थिए । उनको यो वहादुरीको उच्च मुल्याकंन गर्दै उनलाई विश्व च्याम्पियनको मानार्थ उपाधी दिइएको हो ।

डब्लुबिसीले ट्वीट मार्फत यसको जानकारी दिएको छ । ट्वीटमा ति बालक र बहिनीको तस्बिर सार्वजनिक गर्दै लेखिएको छ, तिमीले देखाएको व्यवहारको उच्च सम्मान गर्दै देखाएको बहादुरीका लागि डब्लुबीसी मानार्थ च्याम्पियन घोषणा गर्न पाउँदा गौवरवान्वित छौं। ब्रिडजर तिमी हिरो हौ,’ । न्युयोर्क स्थित वायोमिङका ६ वर्षे बालक ब्रिडरले बहिनीलाई बचाएका हुन् ।

सो तस्विर सार्वजनिक भएपछि अहिले सामाजिक सञ्जालमा पनि उनलाई विश्वको हिरो भन्दै प्रशंसा गरिएको छ । जुलाई ९ मा १ वर्षको जर्मन सेफार्ड कुकुरले ब्रिडरको बहिनीलाई आ’क्रम’ण गरेको थियो। जसमा ६ वर्षे ब्रिडरले साहसका साथ त्यो कुकुरसँग ल’डे। उनी ग’म्भीर घाइते पनि भए तर बहिनीलाई भने जोगाउन सफल भए। बालकका बुवाले किन तिमीले बहिनीलाई बचायौ भनेर प्रश्न गर्दा, बालकले भने, यदि एक जनाको ज्यान जानु नै थियो भने त्यो म हुने थिए । म मेरी बहिनीलाई बचाउन आफ्नो ज्यानको बलिदान दिन चाहन्थे ।

ब्रिडरको तस्विर उनको आन्टीले निकोलो वालकरले ब्रिडर एभेन्जरको फ्यान रहेको भन्दै इन्टाग्राममा शेयर गरेपछि विश्वभर भाइरल भएको हो । यो पोष्ट विश्वका चर्चित कलाकारले पनि शेयर गरेका छन् । एभेन्जरकी चर्चित नायिका एन हाथावेले पनि तस्बिर शेयर गर्दै प्रशंसा गरेकी छन् । ‘म एभेन्जर होइन, तर म सुपरहिरोलाई चिन्छु जब उसलाई देख्छु,’ उनले लेखेकी छिन्, ‘म आशा गर्छु मेरो जीवनमा म आधामात्र बाहदुर हुनसकुँ जति तिमी तिम्रो जीवनमा छौं। हेइ मार्क रुफोलो तिमीलाई टिममेट चाहिएको छ’ । एजेन्सीको सहयोगमा

यो पनि पढनुहोस्